Pijane pszczoły

Pijane pszczoły
Ludzie nie są jedynymi istotami na ziemi lubiącym przesadzać z napojami wysokoprocentowymi. Pszczołom również zdarza się upoić alkoholem ;) Zdarza się to najczęściej w sierpniu i wrześniu na pożytkach z nawłoci, rdestowca i innych późno kwitnących roślinach. Chłodne, wilgotne noce i zmienna pogoda powodują, że nektar w kwiatostanach sfermentuje. Faktem jest że fermentacja nektaru w samych nektarnikach zdarza się niezwykle rzadko, ale się zdarza. Największe skłonności do pijaństwa maja pszczoły razy Kaukaskiej (ciekawe dlaczego ?). Kiedy taki nektar zostanie pobrany przez pszczoły i niesiony do ula, na drodze i przeciw uciesze innym towarzyszkom, pijanego delikwenta zatrzymują strażniczki strzegące wejścia do ula.

Pszczoły posiadają bardzo skomplikowany sposób porozumiewania się i strażniczki od razu wykryją chwiejny krok i plączący się język. Nietrzeźwa pszczoła ma zakaz wejścia do ula, z obawy, że wniesie rozpustny napój i poczęstuje koleżanki zachęcając je do lenistwa i buntu.Duża część upitych w sztok pszczół ma problem żeby w ogóle dotrzeć do ula trzeźwiejąc pod liśćmi lub w trawie.

Pijane pszczoły to problem zabawny ale niesie za sobą poważne konsekwencje. Kiedy obszar roślin ze sfermentowanym nektarem jest spory, duża część pszczół się upija. Konsekwencją tego, jak u ludzi, jest zatrucie alkoholowe, wypadki komunikacyjne i utopienia, nie wspominając śmierci z wychłodzenia. Uważajcie z alkoholem, a z miodami z Pasieki Opawska Barć można sobie spokojnie pozwalać bez ograniczeń.


B.C.

Miód z Pasieki Opawska Barć, to bez wątpienia najlepszy miód z Gór Opawskich. Tradycyjne metody wędrowej gospodarki pasiecznej i nowoczesna forma sprzedaży online przez internet. Mieszkasz blisko: Głuchołazy, Podlesie, Jarnołtówek, Pokrzywna, Moszczanka, Nysa, Prudnik, Opole, Burgrabice, Biskupów, Sławniowice, Bodzanów, Nowy Świętów, Polski Świętów, Sucha Kamienica, Markowice, Łączki, Przełęk, Podkamień, Wierzbiec, Charbielin, Nowy Las, Stary Las, Hajduki Nyskie, Szybowice, Lipowa - odbierasz osobiście, mieszkasz daleko: Wrocław, Katowice, Gliwice, Warszawa, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Spopot, Lublin, Białystok, Suwałki - zamawiasz online. Zapraszamy. Ty kupujesz, my martwimy się resztą.