Miód wielokwiatowy

35.00zł

  • 450 g
  • 1100 g


Paczkomaty InPost2 19.99zł
Pocztex 48 - przedpłata 19.99zł
Pocztex 48 - pobranie 24.99zł
Odbiór osobisty Darmowa

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Miód wielokwiatowy

Miód wielokwiatowy

Miód wielokwiatowy zwany jest potocznie miodem tysiąca kwiatów, który pszczoły wytwarzają z nektarów zebranych z wielu roślin miododajnych kwitnących na polach, w sadach, lasach i na łąkach w tym samym czasie.

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Dodaj do listy życzeń

Opis produktu

Miód wielokwiatowy zwany potocznie miodem tysiąca kwiatów, który to miód pszczoły wytwarzają z nektarów zebranych z wielu roślin miododajnych kwitnących na polach, w sadach, lasach i na łąkach w tym samym czasie.

Właściwości lecznicze: stosowany w schorzeniach alergicznych oraz w chorobach układu krwionośnego. Dzięki łatwo przyswajalnym cukrom prostym wspomaga mięsień sercowy. Pomocny przy chorobach wątroby i pęcherzyka żółciowego. Osobom uczulonym na pyłki pomaga znosić i uodparniać się na alergie. Ze względu na łagodny smak, miód wielokwiatowy poleca się podawać dzieciom przy leczeniu grypy, przeziębień, chorób dolnych dróg oddechowych, a także zapobiegawczo.

W Pasiece Opawska Barć, miód wielokwiatowy pozyskiwany jest na terenach ekologicznie czystych. Mamy na wyłącznośc do dyspozycji 2 ha sadu czereśni certyfikowanego jako sad ekologiczny oraz 5 ha sadu jabłoni również z certyfikatem ekologicznym. W sadach nie są używane żadne środki ochrony roślin. Dodatkowo, tereny okalające nasze stanowiska posiadają w swoich zasobach przyrodniczy wierzbę, brzozę brodawkową, głóg, kruszynę, czeremchę a łąki po stronie Republiki Czeskiej porastane są gęsto mniszkiem lekarskim.  Miód wielokwiatowy z Opawskiej Barci posiada w sobie nektar takich drzew i krzewów jak: czereśnia, wiśnia, jabłoń, mniszek lekarski, kruszyna, czeremcha, rzepak, liguster, głóg, wierzba. Oferowany przez Opawską Barć miód wielokwiatowy posiada wyjątkowy smak i aromat, jest wolny od zanieczyszczeń fizycznych i chemicznych. Miody pozyskiwane i konfekcjoowane przez Pasiekę Opawska Barć, są miodami surowymi, pozyskiwanymi na zimno, bez żadnego etapu ich podgrzewania. Miody nie są filtrowane, jedynym procesem jest ich cedzenie na sitach w celu pozbycia się zanieczyszczeń wosku i pozostawienie w odstojniku na kilka dni celem pozbycia się pęcherzyków powietrza a następnie trafia do nowego słoika wyparzonego w temperaturze 100 stopni Celsjusza . Miód wielokwiatowy z Opawskiej Barci spełnia najwyższe normy higieny i jakości, co daje Wam szanowni klienci pewność, że nie ponosicie żadnego ryzyka, jak ma to miejsce kupując produkty u przygodnych pszczelarzy. Dodatkowo próbki naszych miodów są regularnie badane w Państwowym Instytucie Weterynarii w Puławach oraz w laboratoriach prywatnych, co daje gwarancję, że na Wasze stoły trafia produkt najwyższej jakości i klasy.

Barwa miodu wielokwiatowego jest zależna od gatunku roślin z jakich pochodzi nektar i występuje od jasnokremowej do herbacianej. Po krystalizacji miód wielokwiatowy zmienia zabarwienie od jasnoszarego do jasnobrązowego. Smak i zapach miodu jest wyraźny, zależny od składu naktaru.

Miód wielokwiatowy szybko ulega krystalizacji, w wyniku czego staje się on twardy. Jest to proces naturalny dla tego gatunku miodu. Można przywrócić ponownie płynność, poprzez umieszczenie go na pewien czas w garnku z wodą, której temperatura nie przekracza 38 stopni Celsjusza.  Temperatura 38 stopni Celsjusza jest temperaturą graniczną i jej przekroczenie skutkować będzie utratą właściwości zdrowtnych miodu.


Skład: cukry proste – glukoza i fruktoza, zawiera dużo krzemu.

Naturalny miód ulega krystalizacji. Proces krystalizacji ma tendencję do rozjaśniania barwy miodu. Prezentowane fotografie przedstawiają miody fotografowane bezpośrednio po miodobraniu i rzeczywista barwa może kilka tonow odbiegać od fotografii.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Miód wielokwiatowy

Miód wielokwiatowy

Miód wielokwiatowy zwany jest potocznie miodem tysiąca kwiatów, który pszczoły wytwarzają z nektarów zebranych z wielu roślin miododajnych kwitnących na polach, w sadach, lasach i na łąkach w tym samym czasie.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

12 innych produktów w tej samej kategorii: