Najnowszy post

NA KŁOPOTY Z ZATOKAMI – MIÓD!

Pogoda nie rozpieszcza i sprzyja zapaleniu zatok. Uczucie zatkania, pulsujący ból głowy przy pochylaniu… znasz to, jednak nie chcesz stosować kolejnych farmaceutyków? Podpowiemy Ci zdrowe i smaczne rozwiązanie - MIÓD!

Dobroczynne działanie miodu można wykorzystywać nie tylko spożywając go, ale w przypadku zapalenia zatok wykorzystać go do inhalacji parowych lub przy pomocy inhalatorów. Podczas wdychania rozpylonej mieszanki powietrza z dodatkiem miodu substancje lecznicze kontaktują się bezpośrednio z błoną śluzową i docierają (w zależności od metody inhalacji) do górnych, a nawet dolnych partii dróg oddechowych. Wywierają wówczas wpływ miejscowy na drobnoustroje znajdujące się na błonach śluzowych dróg oddechowych, a także przeciwzapalny, przeciwbólowy i miejscowo znieczulający. Ulgę przynoszą inhalacje wykonywane 2 razy dziennie przez 20min miodem w ilości 2-3 łyżek stołowych na 100ml ogrzanej wody (w przypadku inhalacji parowych) lub 20-30% roztwór wodny miodu (w przypadku stosowania aparatów do inhalacji).

Dodatkowo w celu spotęgowania działania miejscowego w terapii zapalenia zatok warto przyjmować miód do wewnątrz w postaci rozpuszczonej w wodzie lub bezpośrednio do ust, pozwalając na stopniowe wchłanianie składników miodu przez błonę śluzową jamy ustnej i naczynia limfatyczne do krwi. Poleca się przyjmowanie od 1 do 2 łyżek stołowych miodu dziennie. My polecamy miód LIPOWY, który posiada najważniejszy enzym – lizozym- potęgujący działanie przeciwbakteryjne poprzez destrukcyjny wpływ na ścianę komórkową bakterii i wirusów, a także terpeny, olejki eteryczne oraz garbniki. Miód lipowy łagodzi również uporczywy ból ze względu na zawartość alkaloidów chinolinowych. Spożywając REGULARNIE miód lipowy zauważysz jego dobroczynne działanie na Twój organizm –wzmocnisz odporność, dzięki czemu nie będziesz podatny na infekcje i nie musisz szukać pretekstu żeby zjeść coś słodkiego;)

Opublikowane w: O produktach pszczelich

Zostaw komentarz